Kontrast Invert Crno/bijelo
Novosti   /   Novosti

Gimnastičarke ekipne prvakinje Hrvatske

Sjajne samoborske gimnastičarke osvojile brojna odličja

U subotu, 3. lipnja, drugog dana ekipnog prvenstva Hrvatske i završnice kupa Hrvatske za slobodni program gimnastičarke Gimnastičkog kluba Samobor osvojile su ekipno zlato!

Mlađe juniorke Mia Bajan, Jelena Kruhan, Bruna Mrzak i Elena Vlahović najbolje su mlađe juniorke Hrvatske. Na Završnici kupa, Jelena je osvojila i pojedinačno srebro, dok je Mia ostala na korak do medalje na 4. mjestu. Bruna je bila 9. i Elena 14.

Sonja Štengl nastupila je u kategoriji univerzalni program 2 te je u konkurenciji 33 gimnastičarke zauzela 16. mjesto.

Natjecanje je u nedjelju bilo rezervirano za obavezni program. Vanja Antolić nastupila je u kategoriji mlađih kadetkinja i zauzela odlično 9. mjesto među 38 gimnastičarki. Samo 0,66 bodova dijelilo ju je od medalje. Tara Bartaković nastupila je u kategoriji mlađih seniorki. Pad s grede udaljio ju je od boljeg plasmana te je na kraju zauzela 13. mjesto od 27 gimnastičarki.

Na natjecanju su ih pratile trenerice Jelena Pađan i Martina Bublić, koja je bila glavna sutkinja na tlu.