Kontrast Invert Crno/bijelo
Novosti   /   Građani

Održan Victor Croatian International

Međunarodni turnir u badmintonu prvi put u Samoboru

Nakon niza godina organizacije turnira u Zagrebu, Victor Croatian International po prvi je puta odigran u Samoboru. Zbog renovacije Doma sportova, Samobor je bio domaćin jedinog hrvatskog seniorskog međunarodnog turnira.

Od četvrtka do nedjelje prošlog tjedna Samobor je ugostio preko 200 igrača. Nastupili su i hrvatski predstavnici, no nažalost ne i naš najbolji igrač Aria Dinata, koji je zbog privatnih obaveza bio spriječen.

Veliku potporu organizaciji dali su Grad Samobor i ustanova Sportski objekti Samobor. Zamjenik gradonačelnice Petar Burić, prisustvovao je finalnom dijelu natjecanja u kojem je dodijelio medalje prvoplasiranima.

Da je Samobor izvrstan domaćin potvrdili su i organizatori koji su već sada najavili ovo natjecanje u Samoboru i u idućoj godini, od 25. do 28. rujna 2025. godine.

U kvalifikacijama se natjecalo mnoštvo domaćih predstavnika, a glavni su turnir izborili jedino Filip Špoljarec i Ana Pranić u mješovitim parovima. Njih su dvoje slavili protiv Mađara Papaia te ušli u glavni turnir gdje su ih čekali Slovenci Jordan i Poboljšaj. Bilo je 21-16, 21-16 za slovenski miks.

U glavnom turniru singla natjecao se Filip Špoljarec koji je bio poražen od Austrijanca Kaia Niederhubera s 2-0 u gemovima. Istu je sudbinu u prvom kolu ženskog singla doživjela i Luna Šaban, od koje je bolja bila Francuskinja Laurent.

U kvalifikacijama smo imali Ivora Zekana, Edvina Hadžihalilovića, Ivana Šamiju, Jelenu Buchberger, Anu Pranić i Barbaru Janičić, no, nažalost, nitko nije uspio izboriti glavni turnir.

U ženskim parovima naše su se predstavnice Pranić i Buchberger natjecale u glavnom ždrijebu, no Francuskinje Fillonneau i Gaudreau bile su bolje u dva gema. U muškim smo parovima imali Hrvoja Mavričeka i Boruta Patčeva u glavnom turniru, no zaustavljeni su također na startu od Norvežana.

Srbijanski predstavnik Mihajlo Tomić okrunio se dvjema titula u parovima. U muškim je slavio s Viktorom Petrovićem, dok je u mješovitim parovima slavio s Anđelom Vitman. U pojedinačnim konkurencijama slavili su Azijati. Rizki Ansyahri bio je pobjednik u muškom singlu, dok je Indijka Raksha Kandasamy bila najbolja u ženskoj konkurenciji. U ženskim parovima zlato su osvojile Austrijanke Au Yeong i Hagspiel.

Sve rezultate s Victor Croatian Internationala pogledajte na poveznici.

Objavljeno: 30.09.2024.